the feud1Prosluněné poslední aprílové poledne nešlo strávit jinak než v příjemném koutku přírody za poslechu akustické muziky.  Přestože jsou britští The Feud v originálním znění o mnoho živější a hlučnější, melodické vokály za doprovodu akustické kytary nasadily jejich písním zcela jiný rozměr.

Události v brněnském Lužáneckém parku, původně pořádané pro MUNI TV, se zúčastnilo na 40 příznivců a tváře mnohých jsem poznala později toho dne na festivalu Čarodějáles na brněnské Riviéře, kde The Feud předvedli svůj dance/electro/rock ve velkém stylu. Kdo si na ně přišel zaskákat, těžko by uvěřil, že tohle energické trio pořádalo pár hodin zpátky posezení v trávě…

Jak polední chill probíhal, můžete posoudit z pořízených videí:

The Feud: Cosmos

The Feud: The Hurt (acoustic version)

The Feud je mladá tříčlenná kapela, která pochází z Manchesteru. Kluci odstartovali společnou kariéru v roce 2010 a jejich jedinečná hudba spojuje více prvků z různých žánrů. Pro představu, jak o nich napsal časopis Kerrang!: „…jejich hudba je mix riffů, co mají drajv, s elektronickými prvky a pulsujícími beaty, které ve výsledku vyúsťují  v živelný dance rock.“

the feud

The Feud jsou:

Jamie Walker (zpěv, kytara)
Oli Kane (doprovodné vokály, basová kytara, klávesy) (dříve Stephen Mildwater)
Luke Paget (doprovodné vokály, bicí)

The Feud in Brno 

Jejich debutový singl In Between The Lines, který vyšel v červnu 2010, sklidil pozitivní kritiku po celé Evropě. To léto následovalo první turné po UK, které si kluci financovali sami, a které se brzy přeneslo na pevninskou Evropu a nevynechali ani Česko. Aktuálně je venku single This Is Love, který je předzvěstí připravovaného alba.

video The Feud: This Is Love

Klukům se u nás líbí, budují si zde svoji fanbase.  Možná je někteří z vás slyšeli na loňském Rock For People, Majálesu v Brně nebo během uplynulých dní, kdy jedou turné po Česku. Ještě je můžete stihnout 8.5. v Prostějově, 9.5. v Pardubicích nebo v létě na Rock For People.

Více z jejich tvorby, odkazy na SoundCloud, YouTube, Facebook atd. naleznete na www.thefeud.net. Kluci jsou velmi milí, přátelští, ochotní, váží si každého fanouška a nikdy neodmítnou fotku či kratší pokec. Kamarádka z nich dokonce loni vyrazila neoznačené trsátko, které Jamie lovil po kapsách :-)

The Feud with Fans